איך לאחסן ציוד בצורה יעילה

 
שטחים ומרחב הופכים להיות מצרך נדיר יותר ויותר. רכישת ציוד וחפצים, לעומת זאת, הפכה להיות פשוטה יותר מתמיד עם אופציות הקניה בארץ ובחו"ל שפתח בפנינו האינטרנט. צירוף שני הפרמטרים מוביל לכך שאנשים רבים מוצאים את עצמם עם ציוד וחפצים שממלאים את הבית או העסק ללא מקום אחסון קבוע עבורם.
 
 

מדוע חשוב למצוא לכל חפץ מקום אחסון?

 
כאשר מדובר על ציוד ביתי כמו ריהוט, ציוד ביתי, ספרים ועוד כדאי לאחסן פשוט כדי לעשות סדר וכדי לפנות מקום לחפצים אחרים שמחליפים את מקום הישנים. ישנם חפצים שאחסונם חשוב גם מבחינה בטיחותית: למשל כאשר מדובר על ציוד כבד המיועד לעבודה, מכשירים חשמליים ואפילו חומרים מסוכנים כמו דשנים. כאשר אלה חשופים, בין אם בבית ובין אם בעסק, הם מהווים סכנה. בבית הילדים יכולים להתעסק איתם ולהיפגע. גם בעסק הסיכון לכך שחומר שאינו מאוחסן ישפך הוא גבוה יותר, וגם הסיכוי לפגיעה בציוד: שחיקה של מכשירים או החלדתם גבוהה יותר.

 
 

מהו המקום הטוב ביותר לאחסון ציוד?

 
 
רגע לפני שאתם מפנים את המחסן בעסק או בבית כדי לאחסן בו ציוד, רוב הסיכויים שמקום מסודר, מקום אשר הוקם במיוחד לשם אחסנה יהיה יעיל יותר. מקום אחסנה מסודר כמו מחסנים להשכרה שהוקמו במיוחד כדי להכיל כל ציוד יהיו יעילים יותר. מדובר על מחסנים בעלי שטחים משתנים כך שניתן להתאים לכל לקוח את המחסן העונה בדיוק על צרכיו. בקרת האקלים שישנה באופן תמידי היא קריטית ממש על מנת לשמור על הציוד מבלי שישחק, יחליד ועוד.
 
אחסנה
 

מהי מערכת בקרת אקלים?

 
מערכת בקרת אקלים היא מערכת ממוחשבת שבאמצעותה אפשר להקפיד על כך ששילוב הטמפרטורה והלחות במקום מסוים יהיו מותאמים באופן אידיאלי לתכולתו או לתפקודו. מערכת בקרת אקלים חדשנית חייבת בתעשייה באולמות הייצור על מנת לאפשר את תפקודה הטוב ביותר של כל מכונה, בחדרי קירור, חממות שבהן נדרשים תנאי אקלים מסוימים מאוד ששונים מהותית מתנאי האקלים שבחוץ וגם במקומות אחסנה מסודרים בהם מאוחסן ציוד ממתכת, עץ, זכוכית או נייר.
 

לפני האחסון - לבצע מיון קפדני

 
בחירת מחסן להשכרה בתור מקום אחסנה לציוד ללא ספק תשמור על הציוד בצורה הטובה ביותר ולטווח הארוך ביותר מכל מקום אחר בו הציוד יאוחסן, אך חשוב גם לאחסן בצורה נכונה.
השלב הראשון לכל אחסון הוא מיון. זה הזמן לעשות גם סדר, להיפטר מציוד ישן שכבר אינו משרת אתכם או שהחלפתם בציוד חדיש יותר. אל תהססו לשים בצד את החפצים או הציוד שאינם נמצאים בשימוש. תמיד יהיה מי שישמח לקבל.
 

להעניק לכל חפץ את הטיפול המתאים

 
אחסנה נכונה ובטוחה תלויה גם בטיפול שתתנו לכל חפץ בהתאם למידת השימוש בו ולחומר ממנו בוא עשוי. אחסנו יחד חפצים העשויים מאותו חומר. כך לא תהיה תגובה בין חומר אחד לאחר ושחיקת החומר תהיה מינימלית. מצאו לכל חפץ את המיקום המתאים לו במחסן לפי מידת השימוש בו. חפצים הנמצאים בשימוש גבוה יחסית אחסנו קרוב יותר לפתח המחסן. ככל שחפץ נמצא בשימוש רב יותר כך כדאי שיהיה נגיש יותר.

 
לסיכום, אחסנה נכונה של ציוד היא חלק בלתי נפרד מהתנהלות כלכלית נבונה וארוכת טווח. השכרת מחסן בו תקבלו גישה חופשית לציוד בתוספת בקרת אקלים ואבטחה ישמור על חפציכם לטווח הארוך ביותר.